Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Muzyka na żywo coraz popularniejsza
Strona Główna | Księga Gości 0 | Dodaj do Księgi | Dodaj do Ulubionych | 1442Muzyka na żywo coraz popularniejsza


Wprawdzie wciąż największą popularnością cieszą się tradycyjne kluby, w których muzyka jest puszczana z płyt przez didżeja, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się w Krakowie miejsca, gdzie obecna jest muzyka na żywo.Musisz zobaczyć dekarz warszawa. Polecam!


Live music - czy to nowa jakość w clubbingu?

Zespoły, które grają muzykę na żywo w Krakowie, stawiają naprzeciw siebie dwie cechy - kompozycję (notated music) oraz improwizację. Jednocześnie jest ona w pewien sposób skomponowania i daje swobodę improwizacyjną. Słuchając tego rodzaju muzyki, możemy brać udział w tworzeniu dźwięków na bieżąco, co jest - zdaniem słuchających - specyficznym i ciekawym przeżyciem. Ponieważ pozytywnych reakcji na muzykę na żywo w Krakowie (live music Kraków) jest coraz więcej, niektóre krakowskie restauracje zdecydowanie stawiają na tego typu rozrywkę.

Jednym z wykonawców, dla których muzyka na żywo to cały świat, jest Ken Vandermark z zespołu Vandermark 5, który występuje w takich miejscach, jak krakowskie restauracje (restaurants). Jego twórczość charakteryzuje to, że mieszają się w niej rozmaite style muzyczne. Zdaniem Kena, muzyka powinna stanowić tylko podstawę to różnego rodzaju przekształceń, którymi przepełniona jest muzyka na żywo. W jego utworach słychać dźwięki typowe dla różnych gatunków, takich jak swing, modern jazz, bebop, free, free improv, a także rock. W muzyce Kena Vandermarka tuż obok jazzowych rytmów potrafi pojawić się improwizacja klasyczna, a nawet rockowa, co jest raczej rzadko spotykanym połączeniem. Takie połączenie przyciąga do krakowskich restauracji coraz więcej wielbicieli, w tym turystów z całego świata.


Głosuj (0)

kryciedachoww13 13:14:37 1/05/2013 [Powrót] Komentujakurat jego nie lubie
bez podpisu 14:45:26 14/04/2015
zalogowany | http://wariaciwarszawa.blog4u.pl/ IP: zalogowany

Profil:

Najciekawsze tutoriale


Archiwum:
2013
Maj
Kwiecień


Ulubieni:


Linki: